33356390 - 33347083 - 09306301632
×

تماس با ما

کدام بازار برای سرمایه گذاری جذاب است؟

مقایسه بازارهای سرمایه گذاری

یک سرمایه گذار بر اساس روحیات خود و مقدار سرمایه ای که دارد می تواند از انواع بازارهای سرمایه گذاری یک یا چند نوع آنهاراانتخاب کند ابتدا باید معیارهای خود را بسنجید و هدفتان را مشخص کنید,انواع مختلف بازار های سرمایه گذاری رابشناسید و آنها را با همدیگر مقایسه کنید و کدام یک از آنها به هدفتان نزدیک باشد انتخاب کنید.

برخی معیارهایی که  می‌توانید بازارهای سرمایه گذاری را بسنجیدعبارتندازنقدشوندگی سرمایتان,بازدهی که از کارتان دارید, میزان ریسکی که میخواهید متقبل شوید,تخصص  ومهارتی که باید درآن زمینه به دست آورید وشفافیتی که بازار کار دارد.

سرمایه گذاری

با مقایسه بازارهای سرمایه گذاری وهمچنین با درنظر گرفتن تورم می توانید سود واقعی خود را محاسبه کنید وشرایط مناسب خودتان را بیابید وفرصت های زندگی را از دست ندهید سرمایه گذاری مناسب در ایران از اهمیت فراوانی برخوردار است چون اقتصاد ایران دارای نوسانات زیاد درنرخ بهره ,تورم و رشد شاخص قیمت ها است .با توجه به این مسائل حفظ ارزش پول بسیار حائز اهمیت است در تمام این مقایسه ها باید حتماً ریسک موجود را نیزدر نظر بگیرید.

می توانید برای مقایسه بهتر بازارهای سرمایه گذاری از آمارها استفاده کنید مثلاً:

بازاهای سرمایه گذاری

مزیت ومعایب بازارهای سرمایه گذاری:

بورس و اوراق بهادر

 سرمایه گذاری در بورس نه تنها برای شما بلکه به شرکت ها و اقتصاد کشور کمک می کند ,چه خوب که همگی برای بهبود جامعه خود تلاش کنیم ولی نه کورکورانه, با آگاهی کامل ویادگیری درست تمام شرایط ,سرمایه گذاری موفقی داشته باشیم.

ریسک سرمایه گذاری در بورس بیشتر از اینکه از بازار نشئت بگیرد از عملکرد سرمایه گذاران است هرچقدر محیط کار تخصصی ترباشد امنیت هم بیشترمی شود  برای همین قبل از وارد شدن به بازار سرمایه گذاری حتماً برای یادگیری آن وقت بگذارید

وقتی جایی سرمایه گذاری می کنیم بهتر است هر موقع که بخواهیم بتوانیم به سرمایه مان دسترسی داشته باشیم یکی از حسن هایی که بازارهای سرمایه گذاری می‌توانند داشته باشند نقدشوندگی بالای آنهاست.

 بازار بورس این قابلیت نقد شوندگی را دارد که خیالتان را از این بابت راحت میکند حتی بدون حضور فیزیکی می توان از طریق اینترنت خرید و فروش کرد.

در بورس می توان:

با هر مبلغی هر کجای دنیا فعالیت داشت 

با هر میزان ریسک پذیری سرمایه گذاری کرد

 با آموزش های لازم شرایط کار را آسان تر کرد

 در هر زمانی سرمایه خود را نقد کرد مگر در زمانهایی که برگزاری مجمع ,تعدیل سود و.باشد

 برای دریافت اطلاعات شرکت های بورسی به سایت کدال و تی اس ای مراجعه فرمایید

بانک

یکی از راه های سرمایه گذاری سپرده بانکی است  که مبلغی ماهانه به عنوان سود سرمایه دریافت می‌شود. میزان سود هم بر اساس بخشنامه های بانک مرکزی تعیین می شود. سرمایه گذاری در بانک به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت می باشد در واقع هرچه سرمایه گذاری بلندمدت باشد سوددهی بیشتر است است ولی باید تا وقت تعیین شده سرمایه برداشت نشود و در شرایط اقتصادی ایران مدت طولانی دسترسی نداشتن به سرمایه ریسک بالایی دارد و با توجه به تورم سرمایه گذاری در بانک نمی تواند پول را از تورم موجود حفظ کند.

مسکن

سرمایه گذاری در مسکن با توجه به شرایط اقتصادی ایران همیشه حائز اهمیت بوده که هم می توان از مسکن استفاده کرد و هم ارزش پول سرمایه گذاری شده را حفظ کرد و برخلاف کشورهای دیگر مالیات زیادی ندارد با این حال خرید مسکن پرهزینه بوده و برای مدت کوتاه سرمایه گذاری مناسبی نیست و همچنین نقدشوندگی پایینی دارد حتی اگر خانه را اجاره داد با توجه به تورم و بالا رفتن عمر ساختمان می توان گفت رشد آن چنانی نخواهد داشت.

ارز

یکی دیگر از بازارهای سرمایه‌گذاری بازار ارزاست و به دلیل نوسانات زیاد ریسک بالایی دارد با این که در ایران خرید و فروش ارزازبازارهای سرمایه گذاری پرسود محسوب می‌شودولی پایدار نیست وانتخاب زمان مناسب خیلی مهم است وهمچنین نمی توان دقیق پیش بینی کرد و با توجه به اقتصاد ایران مشکلات و محدودیت زیادی دارد .معمولا دلال های ارزسودآن را از انبارونگه داشتن آن به دست نمی آورند بلکه با تفاوت قیمت خرید و فروش به دست می آید .این سرمایه گذاری ریسک بالایی داردواتفاقات داخلی و خارجی خیلی اثر گذار است  وارزش ذاتی ارزها با طرفهای عرضه و تقاضا ارتباط دارد.

طلا وسکه

از بازارهای سرمایه گذاری دیگر می توان به طلاو سکه اشاره کرد این نوع سرمایه گذاری محدودیت زمانی ندارد و همیشه می توان خرید و فروش کرد و به صورت جهانی شامل سرمایه گذاری امن می باشد البته عوامل مختلفی برآن تاثیرگذار است مثل تورم ,قیمت جهانی طلا, نوسانات ارز و تحریم ها و

ازعوامل داخلی نرخ برابری دلار به ریال و از عوامل خارجی قیمت اونس جهانی بر سرمایه گذاری روی طلا اثر گذار است سرمایه گذاری روی طلا به صورت سرمایه گذاری روی طلای ساخته نشده ,طلای ساخته شده و صندوق‌های طلا می باشد بازار سرمایه گذاری طلا برای افرادی که ریسک پذیری بالایی ندارند و نمی خواهند زیاد درگیر خرید و فروش باشند و در ضمن سرمایشان را حفظ کنند بازار مناسبی است سکه و طلا خاصیت نقدشوندگی بالایی دارد و همچنین با سرمایه کم ترهم می شود سرمایه گذاری کرد.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*