چرا مدیریت سرمایه فارکس برای یک تریدر فارکس ضروری است؟

چرا مدیریت سرمایه در فارکس برای تریدر ضروری
است؟

چرا بسیاری از معامله هایی که در سود هستند به ضرر می روند؟

چرا استراتژی های قابل قبول با شکست روبرو می شوند؟

با اطمینان می توان گفت که یک تریدر که استعداد ترید خوبی دارد یکی ازفاکتورهایش برای موفقیت توانایی مدیریت سرمایه یاهمان  money managementمی باشد.

مدیریت سرمایه بازار فارکس یا money management درباره بهینه‌سازی سرمایه خود در ترید است . شما را قادر می‌سازد تا ریسک خود را مدیریت کنید و با ضرر های خود ,که این ضررها بخشی از تجارت شماست کنار بیایید ممکن است شما یک سیستم با دقت ۹۰% را داشته باشید ولی اگر به درستی مدیریت سرمایه را انجام ندهید در پایان کار میتوانید ضرر کنید.موفقیت فقط در صورتی به دست می‌آید که شما قوانین مدیریت سرمایه و استراتژی خود را تعیین کرده و با جدیت آن را رعایت کنید.

مدیریت مالی فاکتور جداکننده برنده و بازنده ها در فارکس میباشد ,ترید کردن در فارکس همیشه ریسک‌هایی دارد که تریدربعد از آموزش فارکس و کسب تجربه قادر به کنترل این ریسک ها می باشد به مدیریت این ریسک های احتمالی مدیریت سرمایه می گویند.

مدیریت سرمایه فارکس

تریدرهای بی تجربه یا کسانی که آموزش فارکس به صورت کامل و صحیح ندارند به اینکه چقدر می‌توانند از بازارفارکس پول به دست آورند را در نظر می‌گیرند در حالی که تریدرهای با تجربه چقدر ممکن است پول از دست بدهند را در نظر می گیرند بسیاری از این افراد در اول راه مشتاق به دست آوردن پول زیاد هستند که این سبب می‌شود که از مدیریت سرمایه غافل شوند.

مدیریت مالی ضعیف باعث از بین رفتن کل پول شما دربازار فارکس می شود در واقع هدف اول مدیریت سرمایه فارکس این است که شما در بازارفارکس ماندگار شوید در معامله ای که امروز انجام می دهید باید فردا را هم در نظربگیرید بدون این کار همه ی سود خود را از دست می دهید.

مدیریت مالی فارکس draw down

به کاهش مقدار اکانت اصلی شما بعد از یک یا چند ترید draw down می‌گویند یا همان مقدار پولی که از دست می دهید.برای مثال در نظر بگیرید ۱۰ هزار دلار اکانت شما است اگر شما۲هزار دلار از دست بدهید مقدار ضرر شما ۲۰ درصد می باشد در مرحله بعدی شما۱هزار دلار به دست می آورید ولی دوباره ۳ هزار دلار از دست می دهید در این حالت مقدار ضرر شما ۴۰ درصد می باشد یعنی ۴ هزار دلارمی باشد حالت دیگری را در نظر بگیرید که در اکانت ۱۰ هزار دلاری شما۳ هزار دلار به دست می آورید و بعد ترید دیگری انجام می دهید و ۲۶۰۰ از دست می دهید در مدیریت سرمایه مقدارضرر شما ۱۵ درصد محاسبه می‌شود یعنی بر اساس ۱۳۰۰0 دلار باید ضررخود را محاسبه کنید.

آموزش فارکس تبریز

جبران ضرر

 برای جبران ضرر انجام شده باید در نظر داشته باشید که به درصدسود بالا تری نیازمند هستید یعنی اگر شما از اکانت ۱۰ هزار دلاری ۱۰ درصد ضرر کنید برای جبران این ضرر با باقیمانده پول به ۱۱/۱ درصد سود نیاز دارید و هر چه این ضرر بیشتر شود به درصدسودبیشتری نیاز دارید.

 تریدرهایی که آموزش فارکس را نگذراندند یا تجربه و آشنایی کافی ندارند و امیدوارند که یک شبه پولدار شوند بااین تفکر معمولاً ضررهای بزرگی میکنند برای ماندگاری در این بازار مدیریت سرمایه فارکس را باید تمرین کرد. بدون مدیریت سرمایه معمولاً زمانی تریدرضرر بزرگی دارد که وقت بیشتری را صرف می کند تا قیمت از ضرر به جایی که او می‌خواهد برگردد به جای اینکه از معامله خارج شودو این زمان را صرف تریدهای جدیدکند. در مقابل این نکته هم برخی تریدرهاخیلی زود از بازار خارج می شوند که این نشان دهنده مدریت مالی خوب نمی باشد.

 تریدرهایی که ضررکرده‌اند با در نظر داشتن روانشناسی بازار باید درک کنند که
ضررجزئی از معامله است و راه دیگری برای جبران فوری ضرر وجود ندارد افزایش ریسک هرچه بیشتر بدون در نظر گرفتن مدیریت مالی فارکس برای جبران ضرر به صورت سری هم یکی از دلایل شکست در فارکس است

به زبان ساده برای جبران ضرر خود بدون در نظر گرفتن ریسک

حجم معامله خود را افزایش ندهید

موارد زیر معمولا پر تکرارترین عوامل ضرر می باشند

مدیریت سرمایه فارکس

آموزش فارکس تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *