33356390 - 33347083 - 09306301632
×

تماس با ما

قبل از تحلیل تکنیکال حتما بخوانید

نکات ضروری در تحلیل تکنیکال

 

     یک عنصر مهم در تصمیم گیری معاملات,تحلیل چند جانبه بازار است.هر بعد بازار را باید در ارتباط با ابعاد دیگر آن در نظر گرفت, یک بعد به تنهایی کافی نمیباشد و ممکن است منجر به نادیده گرفته شدن بخش های مهم دیگر شود این در صورتی است که ممکن است یک بعد با دیگری در تناقص باشد.یک آموزش خوب در تحلیل تکنیکال شما را با ابعاد بازار آشنا کرده و منجر به گرفتن تصمیمات مناسب معاملاتی می شود.

تحلیل تکنیکال

خریدن در کف و فروختن در سقف

 

    مهم ترین بخش تحلیل تکنیکال آمادگی داشتن برای شناسایی تغییرات روند است,کمترین ریسک و سرمایه در معرض خطرو موقعیت های خوب معاملاتی در نقاط مهم تغییرروند وجود دارند.خریدن در کف و فروختن در سقف بخش حساس و مهم برنامه معاملاتی است که با داشتن استراتژی مناسب و اموزش خوب در تحلیل تکنیکال میتوانید به راحتی تغییرات روند را بشناسید.

هدف تحلیل تکنیکال

 

    هدف تحلیل تکنیکال در شناسایی موقعیت بازار این نیست که بصورت دقیق وصد درصدی بتوان تشخیص داد, همه ی رویکردهای تحلیل تکنیکال دارای محدودیتهایی هستند و حتی گاهی اطلاعات متناقض ارائه می دهند.اگر تحلیل گر خیال کند که میتواند با اطمئینان صددرصد و قطعیت کامل موقعیت بازار را تشخیص دهد,محکوم به شکست است.هدف تحلیل تکنیکال,شناسایی آن موقعیت های بازارو استراتژی های معاملاتی است که دارای بیشترین احتمال موفقیت باشدو برای کسب این احتمالات شما نیازمند اموزش خوب هستید.

جیم راجرز:آنقدرصبرمیکنم تا پول خودش روی زمین منتظربنشیند تا من خم بشوم و برش دارم.

این یعنی منتظرماندن برای موقعیت های معاملاتی با بیشترین احتمال موفقیت است.وقتی باورداشته باشید که هدف تحلیل تکنیکال شناسایی موقعیت های معاملاتی با بیشترین احتمال موفقیت است در این صورت باید شکیبایی و انظباط در انجام معاملات را سرلوحه خود قرار دهید.

تحلیل تکنیکال در چه بازارهایی قابل اجراست؟

 

   در تمامی بازارهای مالی اعم از سهام ,آتی ,ارز و…قابل اجراست.برای معامله گران کوتاه مدت یا بلند مدت هم فرقی ندارد همه میتوانند ازتحلیل تکنیکال استفاده بکنند.

     صنعت سیستم و سیستم فروشی کاملا با خیال خام افراد دوام آورده است اگریک شب تا دیروقت بیداربمانید و شبکه ها را بررسی کنید میبینید این صنعت چه در شورو تکاپو است ولی موفقیت خریداری نیست بلکه آموختنی است .معامله گری و سرمایه گذاری مانند کسب و کارهای دیگر نیازمند کسب دانش برای تصمیمات موفق است .موفقیت همواره نیازمند بینش است.بخاطرخودتان و موفقیتان به فکر آموزش خوب باشید.

     احتمال,برای موفقیت واژه ی بسیار حیاتی است که هر معامله گر یا سرمایه گذار باید به آن آگاه باشد.همه ی معامله گران موفق میدانند که هر تصمیمی دارای احتمالات است و هیچ وقت سخنی قطعی نمیتوان بیان کرد,همچنین زیان اجتناب ناپذیربوده و بخشی از برنامه ریزی های موفق معاملات خواهد بود.کسی که دارای برنامه معاملاتی کامل باشد احساساتش در برابر سود و زیان باید مشابه باشدچون هردو از احتمالات بازار میباشد هرچند کنترل احساسات در بازار کارسختی است,ولی در نظر بگیرید برای حرفه ای شدن در معامله گری و قدم گذاشتن بسوی موفقیت پایدار تمام احتمالات راباید بکاربگیرید.

     معامله گران موفق برنامه معاملاتی روشن و مکتوبی دارند این در حالی است که هر برنامه نقاط قوت و ضعف خودرا داراست و هیچ برنامه ای موفقیت را تضمین نمی کند.فقط باید تمام پیش آمدها در نظرگرفته شود و واکنش لازم در برابر آن ها در برنامه وجود داشته باشد در غیر این صورت بدون داشتن برنامه شکست حتمی می باشد.برای جاگذاری تمام این احتمالات در برنامه ی خود آموزش خوب در تحلیل تکنیکال لازمه کار شماست.

     این مبحث به اندازه مبحث تحلیل بازار و استراتژی مهم و ضروری است,کسی که دارای برنامه ی تحلیل و استراتژی کاملا دقیق باشد و پیش بینی درستی در روند بازار داشته باشد,اگر مطابق آنچه گفته شد عمل نکند برنامه نتیجه بخش نخواهد بود.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*