33356390 - 33347083 - 09306301632
×

تماس با ما

تاثیرات بورس بر اقتصاد

تاثیرات بورس بر اقتصاد

 توسعه یک کشور بستگی به اقتصاد آن دارد و مهمترین هدف کشورها رشد و گسترش اقتصاد است وتاثیرات بورس در این زمینه نقش مهمی ایفا می کند چون سرمایه کلان مورد نیاز کشوررا در اختیار آن قرار می دهد.

 با سرمایه های اندک و برنامه ریزی های کوتاه مدت نمی‌شود پیشرفته چندانی کرد و موفقیت نیازمند برنامه ریزی دقیق و هدف گذاری مناسب است بورس با جمع‌آوری سرمایه های کوچک و بزرگ به کسب و کارها و کارآفرینان کمک می‌کند و مولد اقتصادی محسوب می شود.

تاثیرات بورس براقتصاد

 با توجه به تورم ها باید سرمایه گذاری مناسبی انتخاب کنیم تا ارزش پول مان حفظ شود تاثیرات بورس در پس انداز های راکد, برای بسیاری از شرکت ها و کارخانجات می تواند مفید واقع شود. بازار بورس شفافیت و امنیت لازم را داراست و با قوانین و مقررات منظم حمایت خوبی ازسرمایه گذاران می کندوهمچنین شرکت ها باید همه اطلاعات خود را در بورس اعلام کنند تا افراد با اطمینان کامل سرمایه گذاری کنند و این باعث منفعت هر دو طرف میشود سرمایه گذاری در بورس در صورت آگاهانه بودن سود آوری خوبی دارد اگرمی خواهید در این بازار سرمایه گذاری کنید هرچه زودتر آموزش تان را شروع کنید.

 تاثیرات بورس را باید در گردش مالی و اقتصاد نیز در نظر گرفت ,بازاربورس بیمار,نشانگر اقتصاد بیمار یک کشور است چون با نبود منابع مالی شرکتها چطور کار خود را پیش ببرد!!!

 جامعه و بورس ارتباط قدرتمندی دارند و تاثیرات بورس بر جامعه را نمی توان نادیده گرفت ,توسعه جامعه بر محور رشد اقتصاد است و افراد جامعه باید دست در دست هم دهند و برای جامعه بهتر تلاش کنند.بازاربورس کاملاً بازار رسمی و دارای قوانین منظمی است و فرد به راحتی با دسترسی به اینترنت می تواند همه اطلاعات شرکت مورد نظر را بررسی کند و درباره خرید و فروش آن تصمیم بگیرد.

 بازار بورس می‌تواند در جذب سرمایه گذاران خارجی نیز موثر باشد اگر بازار سهام با قوانین مناسب بتواند اقتصاد کشور را رشد دهد رقابت در بازار افزایش پیدا می‌کند و سرمایه‌گذاران خارجی جذب بازار می‌شوند و اقتصاد کشور رشد چشمگیری خواهد داشت.

تاثیرات بورس بر پروژه های عمومی دولت نیز شامل می‌شود و شرایطی را فراهم می‌کند که دولت از طریق اوراق قرضه افراد را در پروژه سهیم می کند و این کار هم برای دولت بودجه تولید می‌کند و هم افراد از سود آن استفاده می‌کنند و این چنین تاثیرات مثبت بر اقتصاد کشور دارد, در نتیجه تحصیلات بورس شامل ایجاد اشتغال بیشتر افزایش تولید و افزایش رفاه جامعه و در نهایت تاثیرات مثبت بر جامعه است .

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*