33356390 - 33347083 - 09306301632
×

تماس با ما

آشنایی با روش معامله درفارکس… تکنیکال بهتر است یا فاندامنتال

3روش معامله در فارکس...تکنیکال بهتراست یا
فاندامنتال

 همه افراد مشتاق یک فرمول خیلی عالی با دقت صد در صد هستند .فرمول با دقت 100 درصد یک هدف غیر واقعی می باشد زیرا جهت و حرکت بازار بر اساس رفتار انسانی تشکیل میشود رفتارهای انسانی و حتی عادت های سرسخت آنها متغیر هستند بر این اساس استراتژی با دقت ۱۰۰ درصد منطقی نمی باشد.

بدون فرمول جادویی راه‌هایی وجود دارد که احتمال سود کردن را در بازار فارکس بالا میبرد. با ترکیب این راهها برای رسیدن به موفقیت در فارکس یا بورس امکان پذیر می باشد .در آموزش فارکس شما با این روش  معامله و راه های موفقیت آشنا خواهید شد.

 سوال قدیمی تکنیکال یا فاندامنتال؟؟؟

 در حالت کلی سه روش برای معامله وجود دارد:

1. تکنیکال یا همان فنی

2. فاندامنتال یا بنیادی

3. ترکیب تکنیکال و فاندامنتال 

روش معامله

هریک از این روش های معامله راه های مشخصی دارند که در معامله به ما کمک می کنند

تکنیکال

 یک معامله گر به روش معامله تکنیکال معتقد است که گذشته  نقش اساسی در حرکت آینده بازار دارد پس حرکت قیمتی در گذشته و قیمت در آن لحظه برای یک معامله گر تکنیکال بسیار مهم است

 یک معامله گر تکنیکال نمودار قیمت‌ها را دائماً آنالیز می‌کند و این آنالیز و بررسی بر اساس ابزارهایی مثل محل حمایت ,مقاومت, روندها و یا اندیکاتورهای بی شماری انجام می شود تا رفتار قیمت را درک کنند و برای آینده مارکت پیش‌بینی‌ها منطقی داشته باشند

 بسیاری از تریدرهای فارکس از روش معامله تکنیکال برای آنالیز استفاده می کنند واین روش معامله در بازار فارکس بسیار رایج است

 در آنالیز بر اساس تکنیکال فرض بر این است که فاکتور قیمت نقش اصلی برای شناخت بازاردارد.

فاندامنتال

 دومین روش معامله برای تحلیل ,فاندامنتال یا همان بنیادی می باشد در بازار فارکس برای ارزیابی واحد پولی نسبت به واحد پولی دیگر خبرهای اقتصادی و سیاسی و اطلاعات مرتبط با آن کشور بررسی می‌شود در روش معامله فاندامنتال در بازار فارکس معامله گر ها معتقدند که میزان ایکس چنج هر واحد پولی به مواردی از جمله اقتصاد ,عوامل جغرافیایی, سیاسی ومداخله بانک مرکزی و دیگر فاکتورها و داده ها مثل تورم ,تولید ناخالصی و میزان بیکاری بستگی دارد.

روش معامله

ترکیب فاندامنتال و تکنیکال

این نوع تحلیل نسبت به دو تحلیل قبلی برتری دارد بعضی از تریدرها با ترکیب دو روش معامله وارد ترید می‌شوند و درک بهتری نسبت به بازار داشته و می توانند بهتر معامله کنندترکیب کردن این روش معامله را می توان با آموزش فارکس ,مطالعه و تمرین کردن در اکانت دمو یادگرفت.

 مهمترین فاکتور موفقیت در معامله ,ترکیب کردن  روش های مختلف تکنیکال و روشهای مختلف فاندامنتال با هم می باشد که مناسب با استایل و شخصیت و سبک زندگی خودمان باشد در واقع استراتژی ها ممکن است عملکرد متفاوتی در معامله‌گرهای متفاوت داشته باشد و یا نتیجه یکسانی در بازه زمانی مشخص در افراد مختلف نداشته باشد.

 دقت کنید که در ترید کردن فاکتورهای مختلفی در عملکرد معامله گر تأثیر‌گذار می‌باشد مثل عواطف ,روانشناسی بازار, تایم فریم ومدیریت سرمایه را می توان در نظر گرفت.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*